Někdo moudrý mi kdysi řekl "Určité věci májí zůstat skrytými, tajemnými,
neobjevenými a nepoužitými..."

☺☻ Important is smile... ☻☺


Já jim dávám jména a osud, Vy jim dáte podobu...


Všichni jsme je postavičky ve hrách mocných - ale i já chci být něco víc...

Stále spolu... Příteli

7. října 2013 v 20:15 | Shiki-kiki |  Povídky / Příběhy / Básničky
Lesem se ozývalo tiché vzlykání. Tak tiché, že jste se museli na ten zvuk soustředit, aby jste ho zaslechli. Kapky slané vody dopadaly na zem, rozbily se a maličkaté kapičky se vsakovaly do půdy.
Mýtina osvětlená měsícem skrývala něco kouzelného. Něco, co jste mohli zahlédnout jen dnes a jen při velkém štěstí. Dnes totiž zanikal a vznikal život jednoho elfa.
Všude byly rozevřené květiny a pěly smutnou píseň. Jediným svědkem, kromě květin byl člověk. Černé vlasy halily jeho zčervanalé oči. Jeho třesoucí se tělo nám prozrazovalo, že ho něco trápí. Vzduch zchladl. Elf se naposledy nadechnul, už nevydechl. Člověk, který svého přítele svíral v náručí jej pustil a poodsoupil. Skryl se před světlem všudypřítomného měsíce do stínů lesa. Elf se vznesl. Vzduch se všude začal hýbat. Tělo elfa vypotřebovávalo poslední energii. Opět ho vítr položil do měkka tvávy a mechu. Chvíli se nic nedělo, ale člověk věděl, co se stane, už to viděl tolikrát...
Tělo začalo zářit. Jeden by řekl, že vybuchne a světélka z něj poletí svou cestou k nebi. Mýlili by jste se. Ze záře se vynořil uzounký kmen a svoupal a mohutněl. Když záře ustala a jediným zdrojem světla byl opět měsíc, strom dominoval okolí.
Poslední slzy doputovaly na zem. Nebyl čas prolévat slzy za někoho, kdo o to nestojí. Setřel si vlhkou cestičku a vystoupil na mýtinu. Strom se rozevřel a ohalil malého chlapce. Blonďaté vlasy se mu snášeli až na zem. Obličeji dominovali dvě krásně tvarované mandlové oči s modrými zornicemi. Špičatá ouška působila roztomile. Stál před ním tak, jak ho strom stvořil.
Přehodil přes malého elfa deku.
"Pojď, je pozdě..." odcházeli bok po boku, jako vždy, bylo jedno kdy, kde, jak a proč....
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj styl psaní?

Nemá chybu... 65.9% (27)
Jo, ale měla bys ještě zapracovat.... 34.1% (14)
Ne... 0% (0)
Je mi to fuk.... 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama