Někdo moudrý mi kdysi řekl "Určité věci májí zůstat skrytými, tajemnými,
neobjevenými a nepoužitými..."

☺☻ Important is smile... ☻☺


Já jim dávám jména a osud, Vy jim dáte podobu...


Všichni jsme je postavičky ve hrách mocných - ale i já chci být něco víc...

Chci to říct...

13. prosince 2014 v 21:57 | Shiki-kiki |  Téma Týdne

Chci to říct, chci to do celého světa vykřičet,...

...ale nemůžu?!

V mém životě je tolik věcí, které bych chtěl říct, ale neudělám to. Ne, že bych nechtěl, ale nemůžu. Krom toho, že by to jistě zranilo pár lidí, by se změnil i pohled na mě... nejspíš - Namísto slušného vychovaného člověka by jsem byl ten, co na srdci to na jazyku (Což myslím, že uspousty lidí není na škodu). (Netvrdím že tito lidé jsou neslušný... ale vězte že vím o čem mluvím :) )
Takže, očivnidně nejsem moc upřímný, v tom Vám však budu oponovat. Ano, do jistý míry nejsem upřímný, ale občas (ve věštině přídadů) je lepší člověka držet ve sladké nevědomosti - tedy pokud se nejedná o něco skutečně důležítého to pak většínou situace přehodnocuji.
Já se však nechci bavit o tom, co bychom měli a neměli ostatním říkat o okolí, ale co bychom neřekli o sami sobě. Tedy co neříkám já.
Musíte občas pochopit lidi v různých situacích. Máte špatnou náladu, vše Vás štve, ale i přesto, tím nechcete lidi zatěžovat. Jop, přesně tohle je jeden z důvodů: "Chci Vám to říct, ale nemůžu." Vím asi to zní divně, ale takový jsem... skromný samotář. Možná i lehký Melancholista.
Nebo mi řekněte... Kdo z Vás by přiznal, že si připadá sám - osamělý? Že je k ničemu? Nebo, že jej nikdo nebude postrádat kdyby se stratil... Vsadím se, že tohle by nikdo (tedy... znám případů, kteří to řeknou na férovku) tak tedy, skoro nikdo, neřekl. Ne, že by nechtěl, ale nemůže - bude si radši nalhávat, že je vše v pořádku... - Opět můj případ.
A přesně proto si píšu deník. Vyleju se ze svých negativních pocitů a je vše opět okej, opět je mi líp. Je však potřeba si všechny věci co Vás tíží uvědomit, nedusit je, protože potom se jen vrší a Vy potom prasknete - alá, je na světě deprese, zachvaty breku...
Deník je prostě věc, kterou člověk vymyslel jedině k užitku. Mužete tam napsat vše co chtece a přitom, nikomu nic neřeknete. prostě všechny své myšlenky, pocity sepíšete na jedno místo...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dashie. <3 Dashie. <3 | Web | 13. prosince 2014 v 22:09 | Reagovat

Vážně pěkně napsáno. Chci bokem říct že když jsem začínala před pár lety na blogu muži začínala byli obrovskou vyjimkou ale jen za dnešek jsem našla přes pět vašich blogů a i když jsem tona blogy těch ostatních nepsala.. chci říct, že vás velmi obdivuji a to z důvodu vaší odvahy. Spousta lidí má předsudky na blogery. Ale upřímně já sama za sebe se rada dozvím názor muže.
Dále k tvému článku. Napsal jsi to vážně hezky. Lidé to dělají zlobí se vyřknutou   pravdu. Zlobí se za své činy. A plně chápu tvé obavy ze změny názorů je až překvapivé na jakých "kravinách" jej člověk ochotně změní.

2 shiki-kiki shiki-kiki | 13. prosince 2014 v 22:31 | Reagovat

Abych se přiznal... tenhle článek jsem chtěl uveřejnit jinde, na místě, kam patří veškerá mé úvahy, ale je to blog slopu-autorský a fakt, že by se to někdo z nich doszvěděl... :D (nechte mě se smát) proto jsem poprosil Shiki, zda by mi umožnila uveřejnit ho zde... Ještě jednou ti děkuji Shiki :)

[1]: Moc děkuji, ale toužím po změně, tedy... jsem rád, že jsem udělal krok vpřed, ať byl sebe menší...

3 paja-writes paja-writes | Web | 13. prosince 2014 v 22:32 | Reagovat

Krásně a výstižně napsáno :)

4 shiki-kiki shiki-kiki | 13. prosince 2014 v 22:37 | Reagovat

[3]: Danke :3 jsem se snažil :3

5 shiki-kiki - Ta pravá shiki-kiki - Ta pravá | 13. prosince 2014 v 23:19 | Reagovat

a ještě používáš mé jméno :D Mr. Shiki od teď si vymysli svouje :D

Mimo to velice povedený článek... neměl by ses stydět za své názory ;) a nebát se je otevřeně říkat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama